Гість — радість у домі
Мета:
Створити уявлення про
культуру взаємин гостя і господаря (вміння зустріти гостя, виявити до нього шанобливе ставлення, дарити подарунки, чемність
тощо);навчати дітей бути турботливими, ввічливими і делікатними в гостях; формувати
доброзичливість, повагу одне до одного,
відповідальність за власні слова і вчинки, вміння приймати і розважати гостей.
Обладнання: ілюстрації до казки «Вінні-Пух» (в
гостях у кролика); малюнки( з правилами поведінки за столом).
Хід заняття
І Організаційн частина
1. Слово
вихователя.
Про що ми поговоримо сьогодні, ви здогадаєтесь, коли послухаєте вірша:
Гостина
Ой як хороше ходити
В гості до сестри Хариті!
В неї вдома можна дітям
Виробляти все на світі-
Бігать,
падати,кричати,
Верещати
і пищати,
Ще й беркатися, стрибати,
З коридора до кімнати
А тоді — ховатись в шафі,
Веселитись
на балконі,
І
гойдатись на плафоні,
Хвацько лазити під стіл,
Розсипати цукор, сіль,
Можна їсти досхочу
Просто з банок аличу.
Я б хотіла кожну днину
До
Хариті у гостину.
Тільки що, коли Харитя
В гості теж почне ходити?
Отже, тема нашого
заняття «Гість
— радість у домі».
Сьогодні ми будемо вчитися зустрічати
гостей, дарувати і одержувати подарунки, а ще ми навчимося гарної поведінки за столом і як треба
поводити себе у гостях.
ІІ. Основна частина.
І. Бесіда з елементами розповіді.
1.Діти, коли запрошують гостей, які
чарівні слова кажуть ? «ласкаво просимо».
2.
Чи запрошували ви когось у гості? Розкажіть як це було? (відповіді
дітей)
Приємно мені чути, що ви любите, коли ваші родичі, друзі приходять
до вас у гості.
3.
Чи відомо вам ,
чому люди ходять в гості? (відповіді дітей)
Ходити в гості –приємна
подія , адже люди радіють, побачивши один одного, спілкуються,
разом проводять час.
ІІ. Подивіться на ці ілюстрації.
1. До
якої вона казки? («Вінні-Пух в
гостях у кролика»).
2. Згадайте, як Вінні-Пух із П'ятачком ходили в гості до кролика. (перегляд
мультфільма «Вінні-Пух» (в гостях у
кролика).
3. Що вони робили не так? (Прийшли в гості
без запрошення, стукали у двері ногами, негарно
поводилися за столом тощо).
4. Пригадайте правила поведінки за столом:
1. Усі продукти їдять , користуючись ложкою або виделкою.
2. Не можна їсти з ножа.
3. Слід брати найближчі до вас шматки їжі.
4. Не можна облизувати пальці.
5.
Не можна класти лікті на стіл.
6. Їсти треба акуратно, не залишаючи після себе на столі
крихт і брудних плям.
4. А чи знаєте ви правила гостинності?
Запам'ятайте: є правила для господарів, є — для гостей. Давайте їх пригадаємо.
Уявіть,
що наближається ваш день народження чи якесь свято, і
ви чекаєте гостей. Треба все робити так, щоб
гостеві було не гірше, ніж удома. Насамперед, слід
допомогти гостеві зняти верхній одяг, шапку,
подати домашні капці. Потім запросити його у кімнату. У двері першими проходять гості. їм пропонують найзручніші місця у кімнаті. Поки ви не сіли за стіл, спробуйте розважити своїх гостей і покажіть книжки,
іграшки, ввімкніть музику, пограйте у спокійні
ігри.
5. До речі, в які ігри можна грати в кімнаті? (Відповіді дітей).
6. А
якщо ви самі прийшли в гості, як має себе поводити
гість? (Відповіді дітей).
Заходячи
в дім, треба витерти ноги, обов'язково
привітатися з усіма. Якщо в кімнату заходять дівчатка або дорослі, їм слід поступитися місцем. І ще
— ніколи не сиди, розвалившись, поклавши ногу на ногу, не тримай руки в кишенях
— це негарно і неввічливо.
ІІІ. Слухання вірша
1.
Жартівливий вірш В.Тименко «У гостях»
(Діти, як почують шкідливу пораду, мають плеснути в
долоні)
Якщо в друга іменини,
Ти не гай ані хвилини!
Завітай до нього вранці,
Ввімкни музику для танців,
Ще й пісні горлай щосили,
Щоб
скоріше стіл накрили.
Подарунок залиш дома –
Треба він тобі самому.
Загрібай цукерки в жмені
І
ховай їх у кишені.
Торт хапай двома руками,
Їж
великими шматками.
Після торту руку жирну
Витри краєм скатертини.
А коли вікно є поруч,-
Витри руки краєм штори.
А
коли ступнеш за ґанок,
Скажи: «Стіл був препоганий!»
Стане соромно родині,
Особливо господині,
І тоді матуся вдруге
Іменини зробить другу.
2. Вікторина «Чи знаєш ти...»
·
Як сидіти на стільці, кріслі, дивані у гостях?
·
Як увійти до кімнати (знявши верхній
одяг чи ні)?
·
Хто має знімати шапку, зайшовши до приміщення?
·
Як відмовитися від частування так, щоб не образити господарів?
3. Гра «Шкідлива порада».
Незнайко
надіслав телеграму з порадами для вас: «Якщо товариш запросив тебе на день
народження, залиши подарунок вдома. Він тобі і самому
знадобиться. Ні з ким не розмовляй, тільки
вибирай смачніше та їж».
·
Чи скористаєтеся ви порадами Незнайки? Чому?
4. Бесіда про правила вручення подарунків.
·
Чи любите ви одержувати подарунки?
·
А самі вмієте
дарувати?
Адже це — не така легка
справа, як здається. Уявіть,
що ваш знайомий приніс подарунки: хлопчикові — набір серветок для
вишивання, дівчинці — автомат, а бабусі — водяний пістолет.
Як би ви або ваші рідні сприймали такі подарунки?
Чому? (Відповіді
дітей).
5. Конкурс « Кращий знавець прислів’я»
Учні
пригадують усі прислів’я, у яких
говориться про гостинність, правила поведінки у гостях.
Наприклад:
Гість у дім – радість з ним.
Веселий гість – дому радість.
Будь , як дома , а поводься , як в
гостях.
Слова щирого вітання дорожчі за цукор і
мед.
З добрим словом і черства шкуринка
смачною здається.
У чужому домі будь привітливий, а не
примітливий.
Заходячи ,подбай про те, як виходитимеш.
Людину по одежі стрічають, а по розуму
проводжають.
ІІІ.
Заключна частина.
Мені приємно бачити ваші усміхнені обличчя, а
тому хочу вас попросити, щоб зустрічаючи гостей , ви не забували про
усмішку. Усміхнене обличчя, ласкаві
слова, чудовий настрій роблять людей щасливими, а день – веселим.
Усміхнися всім навколо:
Небу, сонцю, квітам, людям.
І тоді обов’язково
День тобі-
Веселим буде!
( А.
Костецький)
Комментариев нет:
Отправить комментарий